Seitse Keenia treeninglaagrit

(Pildil esimene päev Nairobis koos Kipchoge Keinoga, 2007. a)
Saabusin oma seitsmendasse Keenia treeninglaagrisse 26.02.2011. Esialgsete plaanide järgi viibin siin kuni 27.03.2011. Seekordsesse treeninglaagrisse tulid minuga kaasa treener Harry Lembergi juhendatavad jooksjad Jekaterina Patjuk, Laura Suur, Allar Lamp ning treener Endel Pärna hoolealune Liina Tsernov. Meid ootas ees kogenud Eesti jooksumees Nikolai Vedehin, kes on siin viibinud juba kuu aega. Kuulsasse jooksupiirkonda saabudes saatsime koduteele pühendunud maratoonari Tõnis Juuliku. Tema on viimase 5 kuu jooksul Keenias viibinud üle nelja kuu.
Minu Keenia laagrite lugu sai alguse 2007 aastal Bangkoki suve Universiaadil. Nii suurel võistlusel ma ei olnud kunagi varem võistelnud. Räägitakse, et Universiaad on Olümpiamängude ja Commonwealth mängude järgi suuruselt kolmas organiseeritud spordiüritus. Universiaadi külas oli ka organiseeritud kirik. Külastasin koos kaasmaalase Kaarel Lilleojaga seda sportlasküla kirikut. Kirikut organiseeris rahvusvaheline organisatsioon Athletes In Action (AIA). AIA on rahvusvaheline kristlastest sportlasi ühendav organisatsioon. Huvi pärast uurisin kas neil on mõni kontakt ka Keenias. Meile anti Nairobis elava AIA töötaja David Nyamu kontakt. Sügisel tegin treener Harry Lembergile ettepaneku minna talvel Keeniasse treeninglaagrisse. Mina ei teadnud Keeniast mitte midagi muud kui, et seal on head jooksjad, keskmäestik, banaanid ja päike. Harry suust kuulsin esimest korda treeningpaigast nimega ITEN. Võtsin kätte ja kirjutasin David Nyamule. Tema aitas meid kõiges, ise organiseerisime ainult lennupiletid Nairobi ja tagasi. Tema viis meid kokku Keenia Olümpiakomitee presidendi Kipchoge Keinoga. Kipchoge treeningbaasis Eldoretis veetsime oma esimese Keenia treeninglaagri 17.12.2007-27.01.2008.
Peale minu ja Kaarel Lilleoja tulid meiega kaasa jooksjad Nikolai Vedehin, Viljar Vallimäe ning minu värske abikaase Maili. Märksõnad, mis meie esimest treeninglaagrit iseloomustavad on kultuurišokk, kodusõda, uued tutvused ja täiuslik treening.
Peale meie esimest Keenia treeninglaagrit sai see treeningpaik tuntuks Eesti jooksjate seas.
Esimene Eesti jooksja Keenias oli legendaarne maratoonar Jane Salumäe! Tänaseks on Keenias käinud 20 Eesti jooksjat. Mitmed neist juba korduvalt.
Minu teine Keenia treeninglaager toimus 02.03.2008-13.04.2008. Läksin üksinda. Märksõnad on Luc Krotwaar, Too Guesthouse ja tugev treening.
Minu kolmas Keenia treeninglaager toimus 29.12.2008-07.02.2009. Kaasa tulid Kaarel Lilleoja, külas käis abikaasa Maili ja meie kuus sõpra ning treener Harry ja sponsor Aivar Tuulberg. Märksõnad on Nyaharuru, Tuulberg ja Harry, hea treening.
Minu neljas Keenia treeninglaager toimus 10.03-25.04.2009. Kaasa tulid massöör Andres Laide, jooksjad Viljar Vallimäe, Allar Lamp ja Ragnar Lipp. Märksõnad on põlvehäda ja rahulik seltskond.
Minu viies Keenia treeninglaager toimus 01.01.2010-29.01.2010. Kaasa tulid jooksjad Jekaterina Patjuk, Nikolai Vedehin, Rainis Venta, Allar Lamp, Kaur Kivistik, Tõnis Juulik, Taivo Püi, Ando Õitspuu ning külas käis treener Harry Lemberg. Märksõnad on suur seltskond ja kvaliteetne treening.
Minu kuues Keenia treeninglaager toimus 27.12.2010-31.01.2010. Treeninglaagris olid jooksjad Laura Suur, Jekaterina Patjuk, Kaur Kivistik, Rauno Laumets, Allar Lamp, Reget Roomet, Taivo Püi, Kaupo Sasmin ja treener Harry Lemberg. Märksõnad on suur seltskond ja palju tööd.
Seitsmes treeninglaager toimub praegu!