Doha kergejõustiku maailmameistrivõistlused (MM) on minu jaoks kolmanadad. Varasemad stardid on olnud Berliin 2009 (1500 m) ja London 2017 (maraton). Kergejõustiku maailmameistrivõistlused toimuvad aastast 1983. Sellel korral on tegemist 17. kergejõustiku maailmameistrivõistlustega.

Eestlaste meeskond Dohas

Eesti maratoonarite abipersonal Dohas

Doha MMi meeste maratoni start antakse laupäeval kell 23.59. Õhutemperatuuriks lubatakse 32 kraadi ning õhuniiskust rajatrassil ligi 75%. Nähes kuidas möödunud reedel naiste MMi maraton samades tingimustes joosti, siis on oodata ka meestel ekstreemset võistlust. Võidavad need, kes oskavad kõige targemaid otsuseid langetada, võttes arvesse palju erinevaid detaile: kliima, rajatrass, kaaskonkurendid, hetke füüsiline vorm, jahutus, vedeliku ning energiatarbimine, jms.

Andrew Epperson on USA maratoonar, kes paigutati kahel maailma suurimal lennukil (Boeing 747 ja Airbus A380) lennureisil Coloradost Dohani minu kõrvale istuma. Huvitav kokkusattumus ja meeldiv seltskond.

Mina viisin oma kuuenädalase ettevalmistuse läbi Colorado mäestikus, kus elasin suurema osa ajast 3000 m kõrgsel merepinnast ning tugevad treeningud viisin läbi 1800 m kõrgusel Colorado Springsis. Colorados viibis ka minu pere. Suurema osa kvaliteettreeningute juures viibis ka treener Mark Misch. Laias plaanis hindan treeninglaagrit kordaläinuks, sest suurema osa treeningutest suutsin oodatud tasemel sooritada. Kolm nädalat enne maratoni osalesin ka Philadelphia poolmaratonil, kus sain hea pildi ette oma aeroobsest töövõimest kõrges õhuniiskuses jooksmiseks.

Colorado teed viivad alati edasi.

Dohasse saabusin kolmapäeva öösel ning elan kuni võistuseni Colorado ajavööndis edasi. Seega minu organismi jaoks antakse start kell 15.00 päeval.

Võistlustrass kulgeb 7 km ringil, mida tuleb läbida koguni 6 korda. Rada on veekogu ääres ning pigem tasasel pinnal. Kaaskonkurents on tihe, sest maratoni stardinimekirjas osaleb 73 tippjooksjat. Kohal on ka nagu ikka, kaasmaalane Roman Fosti. Palju Jumala hoidmist tema homsel teekonnal!

Minu eesmärk on targalt ja kainelt võistelda ning minu unistus on esimeste hulgas finišeeruda. Võistlust saab jälgida ETV vahendusel.

Tegelikult on minu suurim unistus jõuda tervelt tagasi koju pere juurde

 

ETV võistluseelne videointervjuu

STARTLIST

Tänan kõiki oma abilisi ja fänne sellel huvitaval teekonnal!

Uue veebilehe valmistas Jakob Gill – aitäh!