Siis kui oad veel haudusid, oli meil põnev arutelu koolidirektori õhtusöögilaua ümber. Asjatundmatud eestlased tundsid huvi, kas elevanti on võimalik lüpsta nagu lehma. Võiks ju? Ja missugune oleks see piima kogus? Kuna loom on suur, siis ehk kaks korda suurem kui lehmal? Nii me seal maailma suurimat maismaalooma analüüsisime.

 Eemalt paistavad elevandid nagu londiga sead
See teema sai alguse Markusest, kes meil eelmisel talvel Nyahururus külas käis. Need, kes seda meest tunnevad, teavad, et paigal ta ei püsi. Paari nädala jooksul jõudis ta Keenias palju rohkem näha ja teha kui mina mõne kuu jooksul. Loomi ta armastas. Kord käis jõehobusid narrimas, teinekord elevante ärritamas. Igav ei olnud ei loomadel ega Markusel.
Elevantidele jõudis ta kõigest 30 m raadiusesse. Kui Markus oma seiklusi sealsamas õhtusöögilauas pajatas ja pilti näitas, kuidas kõige suurem elevant oma londi tema suunas osutas, ütles koolidirektor: ”Samm edasi ja sa oleksid elusalt maetud.”
Elevandi jõudemonstratsioon
Kõige agressiivsemad on elevandid siis, kui keegi või miski ohustab nende poegi. Direktor teadis rääkida, et kui auto maanteel elevandipojale otsa sõidab, siis saab avarii teinud sõiduk boonusõhulennu. Seekord siis elevandiema kättemaks. Tervelt ei pääse keegi.
Tundub, et elevandi lüpsmine ei tule kõne alla. Ja pealegi pidid elevandi rinnad olema ees nagu inimestel. 
Nõnda kui isa,
nõnda ka poeg. Elevandisõnniku juures.
Kord õnnestus ka minul elevandid Nyahururu lähistel looduses ära näha. Nad liiguvad suurte karjadena, vahest isegi 100 looma koos. Kuhu iganes nad lähevad, jätavad nad maha tohutu kaose. Põõsad katki, puud murtud ja üles juuritud, sõnnikut igal pool. Egas muidu poleks väljendit – kohmakas nagu elevant.
 Elevantide hävitustööd Mukunga kodu lähistel:
Elevandipere