Samal tunnil, kui toimub Enschede maraton, joostakse ka Rotterdamis. Maratonihuvilised on kuulnud ennekõike Rotterdamist, kuid mida kujutab endast Enschede maraton?

Viimane võistlus, kus osalesin oli Sevilla poolmaraton kuupäeval 29.01.2023. Saavutasin Eesti kõigi aegade teise ajalise tulemusega (62.41) seitsmenda koha. Pildil nr.4 seljataga. 

Enschede maratoni on korraldatud aastast 1947, mis teeb sellest Hollandi vanima linnamaratoni ning on Euroopas vanuse poolest suisa 2. kohal. Rajatrass on pigem tasane, kulgeb auto – ja bussiteedel ning ka kergliiklusteedel. Jookseme Twente Ülikooli, vanalinna ning ka paari lähedalasuva küla tänavatel. Mitme jooksu peale kokku on osalejaid ligi 11 000.

Hollandlased on mänginud minu sportlaskarjääris olulist rolli. Pildil olen koos füsioterapeut Jeroen Deeniga, kellega esimene kokkupuude oli suisa 16 aastat tagasi Keenia treeninglaagris. Mees on ustavalt ametis püsinud ning aitas minu lihased ka selleks ürituseks korda seada.

Ettevalmistus selleks maratoniks algas juba novembri lõpust, kui läksin Keenia treeninglagrisse. Pärast kahte kuud treeninguid siirdusin tagasi Euroopasse ning võistlesin Sevilla poolmaratonil, kolm nädalat hiljem Sevillas toimuva pidanud maraton jäi viirushaiguse tõttu jooksmata. Tegevuse käigus seadsin uueks sihiks Enschede maratoni. Läksin märtsis tagasi Keeniasse ning viisin ellu mahuka 5 nädalase treeningtsükkli.
Võistluseelsed 10 päeva olen viibinud Hollandis. See oli omamoodi kultuurielamus. Pildil on Charles mune ostmas. Kõik käis väga lihtsalt, võta karp, kuid jäta raha, tühi karp too tagasi, järelvalvet pole. Aususele baseeruv süsteem!

Mänedšer Charles Paanakker kommentaaridega eliitjooksjate nimekiri.

Enschede korraldusmeeskond lubas kahel minu Keenia treeningpartneril samal üritusel osaleda, eeldusega et nad jooksevad mulle sobivas tempos. Lisaks sain alati kõneainet pakkunud joogipunktidesse abilise, kes kannab roosat sokki.
Pildil koos oma tempotegijate ja treeningpartnerite Solomoni ja Juliusega. Viimane treening sai just siinsamas tehtud. Järgmine ülesanne on maraton!

Minu eesmärk on teha üks tugev sooritus, mis aitab parandada positsiooni maratoni maailma edetabelis. Eeldatavasti lähen välja tempoga, mis peaks poolmaratoni vaheajaks andma 64.30 – 65.00. Ehk siis kiiremini, kui olen seni ühelgi oma maratonil alustanud. Eliitjooksjate nimekirjas on kümmekond keenialast ja mina. Ilm lubab kerget tuult, pilvi ning 10 kraadist õhutemperatuuri.

See on kõik, mida mul võistluseks vaja läheb (v.a soojendusdress). Roosa sokk ei ole mitte jalga panemiseks, vaid tähistab minu jaoks inimest kes mind joogipunktides aitama hakkab.

Võistluse kodulehekülg: https://www.enschedemarathon.nl/en/afstanden/demcon-marathon/

Võistlust saab jälgida uudistekanalist RTV Oost Enschede, millel on ka Youtubi kanal: https://www.youtube.com/channel/UCM3TveAh-hbBBRj0FBGhUdg

Lisaks saab võistlust jälgida Enschede maratoni äpist: https://www.enschedemarathon.nl/enschede-marathon-app/

TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!

Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:

Treener Mark Misch

Abitreener ja mänedžer Harry Lemberg

Mänedžer Charles Paanakker

Vaimulik mentor Brad Bartz ja Nick Schuetze

Massöör Peeter Nigol

Spordiarstid  Agnes Mägi,  Nadezhda Ignatjeva ja Mihkel Mardna

Abikaasa Maili koos lastega

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/0-300x105.jpg

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2020/11/TYASK_logo_hor-1.jpg

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/Nike-300x136.png

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2020/02/Screen-Shot-2020-02-02-at-1.08.49-PM-187x300.png

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/ekjllogo-300x82.jpg