Colorado mägedes asuvas mennoniitide (kristlik usuharu) laagripaigas sain hämmastava kogemuse osaliseks inimeste kaudu, keda ma kunagi varem kohanud pole.

Esimene hinge puudutav kogemus oli laagriülemaga, kes mind oma kabinetti privaatvestlusele kutsus. Seal ta väljendas, et tore on näha, kuidas ma oma perekonda kaasan olümpiaeelsesse treeninglaagrisse. Tema ettepanek oli konkreetne tahame sinu pere toetada tasuta öömaja ning söögiga meie laagripaigas. Nii sündiski, elasime seal seitse päeva priikostil.
Taamal ilutseb Colorado kuulsaim mägi Pikes Peak. Selle hiiglase süles, all vasakul, asubki mennoniitide laagripaik, 3000 m kõrgusel merepinnast. Pildi nimeks paneksin “Raagus puu”, mida päike valgustab pildi vasakus nurgas.

Laagripaigas viibis kohati 200 inimest, kes minu kui olümpiasportlase vastu suurt huvi tundsid. Sain mitmel korral oma lugu pajatada ja autogramme jagada. Laagriülem tellis lausa fännisärgid, mida kogu laagrimeeskond olümpiamaratoni ajal kandma hakkab. 

Laagripaiga viimane lõunasöök toimus õues
Teine hinge puudutav kogemus oli Texastest pärit inimestega, kes samuti seal laagripiagas viibisid. Lühikese aja jooksul oli meil mitu toredat vestlust. Lahkudes kinkisid nad mulle kaasaegseGPS kella. Tahtmatult leidsin ennast mõtlemast, mis siis kui ma olümpial neile muljet ei avalda? Kuid ikka ja jälle meenuvad kin