Tahes või tahtmata pean tunnistama, et viimased kaks Belgia võistlust (Kortrijk ja Heusden-Zolder) on minu jaoks ebaõnnestunud. Eelmisel nädalal katkes jõud 1500 m jooksus ning sellel nädalal 5000 m jooksus. Mõlemad võistlused tegin langevas tempos. Õnneks sain nädala keskel arsti juures põhjusele jälile – tervis on ajutiselt korrast ära, organism vajab kosumist.
Jekaterina Patjuk 3000 m takistusjooksu stardis. Kortrijk 2015.
Kusjuures Heusden-Zolderis toimunud võistlusel olid ideaalsed tingimused – ilm suurepärane ning seltskond tugev. Hoolimata teadmisest, et “pidur” on peal, alustasin 5000 m jooksu isikliku rekordi graafikus. Esimesed kolm kilomeetrit suutsin tempot hästi hoida ning grupis püsida. Lõpp läks nii nagu läks. Tulemuseks 13.50. See on 19 sekundit minu isiklikust rekordist, 9 sekundit hooaja tippmargist ning 25 sekundit olümpianormist.
Elu esimene selfie. Saarlased Ryanairiga “kalale.”
Samal ajal on mitmed Euroopa jooksjad oma elu tulemusi tegemas. Heusdeni võistlusel andis võimsa elamuse minu Belgia sõber Bashir Abti, kes lõpetas kiirema jooksu teisena, ajaga 13.06. Isiklik rekord paranes 14 sekundit. “Haamritega” tuntuks saanud Norra jooksja Sindre Buraas põrutas 13.11.
Andi Noot lõpetas 1500 m jooksu uue isikliku rekordiga. Heusden-Zolder 2015.