Nädalavahetusel võitsin oma seitsmenda Eesti meistritiitli 1500 m jooksus. Edestasin klubikaaslast Allar Lampi 1.19 sekundiga. Jooks oli põnev, kuna kohad jagasime viimasel sajal meetril. Allar jooksis alles hiljuti oma isikliku rekordi: teadsin, et temaga on lõpuspurdil pusimist. Ma arvan, et sprindis jääksin igal distantsil tema selja taha. Ma ei tahtnud distantsi alguses kiiresti joosta, kuna keha on treeningutest ja palavatest ilmadest pisut väsinud. Viimane 200 m oli 25 sekundit.

 

Koos Allar Lambiga
FOTO: MARKO MUMM/MEEDIAFOTO OY

 

Osalesin ka 5000 m jooksus, kus pidin leppima ülinapi kaotusega Roman Fosti järel. Ülehindasin iseennast, alahindasin vastast ja palavat ilma. Jooksu kõige põnevam osa oli viimane 450 m. Tegin siis „jala pealt“ kiirenduse, millele Roman ilusasti reageeris. Viimasel sajal meetril läks raskeks, küllap oli see „jala pealt“ minek liiga järsk ja liiga vara. Viimased meetrid olime praktiliselt kõrvuti, siis hüppasime mõlemad, rind ees, üle lõpujoone. Roman sai õlad pisut rohkem ette ja nii ta elektroonika hinnangul 0.01 sekundise edumaaga mind edestas. Viimase ringi aeg oli 53.4 sekundit. Kui Euroopa meistrivõistluste maratoni medaleid jagataks lõpuspurdis, siis oleks maratoonar Roman sellise kiirusega kahtlemata võidumees!
Kui jalad enam ei kanna…
FOTO: Jaanus Lensment/Postimees
Kumma rind on eespool?
FOTO: Jaanus Lensment/Postimees
Võidutahe maksis tasakaalu
FOTO: Jaanus Lensment/Postimees

Minu hea sõbra Mati Lohu kommentaar: „Tiidrek täna ei võitnud, kuid sport võitis!” Roman ka!

Tänan teid, Allar ja Roman, tugeva konkurentsi eest kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel. Soovin teile edukaid ja nauditavaid järgnevaid jõuproove! Peatse kohtumiseni jooksurajal!