Otsus olümpieelne treeninglaager läbi viia Colorados sai langetatud koos perekonnaga. Lisaks mitmetele ratsionaalsetele põhjustele leidsime abikaasaga ka ühise vaimuliku tunnetuse, et just Colorado on see koht kuhu me peaksime koos sõitma.

Garden of The Gods päikeseloojangul. Ühel pool äikesetorm, teisel pool pilvitu taevas.

Üks mõjuvaid põhjuseid Coloradosse sõitmiseks oli treener Mark Misch. Võiks õelda, et tema on minu viimaste treeningplaanide põhiautor, lisaks aitas ta lahendada kohapealsed administratiivsed küsimused.

Peale selle, et Mark on ülikooli treener, korraldab ta lastelaagreid ning juhendab ka maailma tippjooksjaid. Väidetavalt on ta maha jooksnud peaaegu 150 000 km. Pole paha!

Ma siiralt usun, et Jumalal on käed. Sageli on need just Sinu ja minu käed, vahel ka Diego* omad. Usun, et Jumal tahab kasutada inimese käsi heade tegude tegemiseks. Colorados sain osaks mitmete inimeste headele tegudele. Nende hulgas oli ka inimesi, kellega ma alles esimest korda elus kohtusin.

 

See on tõesti uskumatu, et meil oli nii palju abikäsi Colorados. Ei kahtlegi selles, et need olid Jumala käed, kingitus ülevalt. Pildil on jooksjad, treenerid, nõustajad, laagripidajad ja mitmed sõbrad ühisel tänuõhtul.

Mäestikulaagris olen ennegi käinud, kuid omalaadne kogemus oli treenida 3000 m kõrgusel merepinnast, kunagi varem pole ma nii hapnikuhõredas õhus treeninud. Lisaks oli terve suvi palav, vahepeal näitas temperatuurinäidik Colorado Springsis koguni 36 kraadi sooja. Elekter oli õhus peaaegu igal õhtul, aegajalt esines ka rahetorme.

Peale palava ilmaga jooksmist on lausa nauding jääkülmas mäestikuvees sulistada.

Treeninglaagri kõige õudsam moment oli kohalikus Walmart kaubanduskeskuses, kui golfipalli suurused rahepallid lõhkusid poe katuse, jäin koos teiste klientidega rahetormi kätte. Palju ei puudunud ka sellest, kui oleksin treeningul maole otsa astunud, lausa kolmel korral.

Olümpialane sai Walmart poes rahega pihta. LINK

Thats Gold? Thats a lie!

Treeninglaagri kõige naljakam moment oli päev pärast Walmart insidenti, kui terve hommikupooliku USA telekanalid kummalise juhtumi kohta aru pärisid. Üks telekanal pani loo pealkirjaks: ”Olümpialane sai Walmart poes rahega pihta.” See naljakas lugu peegeldab hästi, kui olulist rolli mängivad olümpialased USA ühiskonnas. Vahepeal püüdsin inimeste ees isegi varjata, et olümpiaks valmistun, sain harjumatult palju tähelepanu. Olümpiatemaatika läks meedias ja turunduses päevpäevalt üha hullemaks: Coca – Cola eesotsas, Mcdonalds takkajärgi. Olümpia ajal saavad pildis olla vaid sponsorid, kes toetavad olümpialiikumist. 
Kõige sügavamalt hinge puudutasid kogemused Colorado mägedes asuvas mennoniitide (kristlik usuharu) laagripaigas. Lisaks lummavale loodusele, saime tõeliselt sooja külalislahkuse osaliseks, niiet meie ühe päevane reis sinnapaika kujunes kümme päeva pikemaks.
Treeninglaagri üheks šokeerivamaks elamuseks oli Colorado maapiirkonna kiriku külastamine. Selline tunne nagu oleks poolteist sajandit ajast tagasi läinud, justnagu “Väike maja preerias” filmis. Hobused ning tõllad puudusid, kuid kõik muu oli sama.

Minu lemmik jooksurajad asusid 2800 m kõrgusel Rampart pargis.

Treeningplaanidele peale vaadates, pean tunnistama, et kõik kvaliteettreeningud õnnestusid. Eriti head meelt valmistasid pikad jooksud, mida jõudsin koguni viis korda teha. Laagri lõpus võitsin ka kohaliku 10 km võistluse.

Nüüd olen uues laagripiagas, Brasiila linnas Belo Horizontes. Asukoht sai valitud briti koondise järgi. Olgu õeldud, et olümpiamängude esimene võistlus toimus just siin, kui naised jalgpalliga alustasid. Pean tunnistama, et Jumala käsi olen saanud juba siingi kogeda.

 

Tunnen Steve-i kõigest ühe nädala, kohtusime Belo Horizontes. Ta aitas mind viimasel, kõige olulisemal 34 km jooksutreeningul – andis juua ning Squeezy energiageele.

 

*Spordimaailmas tuntakse “jumala kätt”, kui jalgpallur Diego Maradona käega löödud väravat 1986. aasta Mehiko MM-i veerandfinaalis Inglismaa vastu. Kuna tegu oli jalgpalli reeglitevastase tegevusega, siis paneksin selle seisukoha kahtluse alla…
Soovin, et ka Sina kogeksite Jumala heldeid käsi!