Möödunud teisipäeval külastas meid Tartus ETV võttegrupp eesotsas Hannes Hermakülaga. Meist tehti Ringvaate saade. Tagasihoidlik Mukunga julges kaamerasse isegi laulda. Saade on SIIN,

Tänaseks on Mukunga Paide-Türi rahvajooksu Kumakese auhind leidnud uue omaniku. Kumakese aasta tellimuse kinkisime Kuressaare väikelastekodule. Kingitusena saime kaasa ka veel Kuma Kerge ja ajakirja Jooksja aastatellimused.
Kohtumine sai jäädvustatud
Veetsime sealsete toredate inimestega kaks huvitavat õhtut. Esimesel õhtul rääksime Keenia jooksjate elust ning teisel õhtul nautisime restoranis ühist õhtusööki. Kohtuksime nendega teinekordki.

Nii muuseas osalesime ka Saaremaa kolme päeva jooksul. Tegemist on kolme päeva pikkuse jooksuüritusega, kus osalejad läbivad kokku terve maratoni. Mukunga läks võitma, mina lihtsalt osalema. Mõlema eesmärgid said täidetud! Saavutussportlasena oli minu jaoks uudne kogemus joosta koos suure rahvamassiga. Leidsin sealt nii mõnegi vana semu üles. Peale niisugust kogemust mõistan neid, kes rahvajookse armastavad. Rahvamasssis käib tõeline elu – nagu mesilasi täis mesilastarus! Jooksu korraldaja Tõnu Vaher on teinud aastatega märkimisväärset tööd. Poleks tema seda jooksuasja Saaremaal ajanud, poleks mina täna jooksja!

Teine koht on kõrgemal kui esimene 🙂
Ei saa mainimata jätta, et Mukunga nägi oma silmaga ka jää ära. See ajalooline hetk jäädvustati Kaali meteoriidikraatril. Vaatasin ja imestasin, kuidas täiskasvanud mees esimest korda elus jääga mängis.
Mukunga maailma avastamas

Tänaseks oleme Mukungaga oma kotid pakkinud ning valmis jooksjate koju lendama. Ka mootorsaag on kotis, see läheb Keeniasse eukalüpte tükeldama.

Mootorsae koolitus Marguse juhendamisel
Hüvasti, Eestimaa!