Keeniasse tulekuga kaasnevad alati omamoodi seiklused. Kunagi ei saa milleski kindel olla. Kolm päeva enne reisi olin koos perega (ema, isa, Maili, Jakob, Ruuben, mina) “Hommik Anuga” saate salvestusel. Rääkisime Anuga sellest kuidas üheskoos ekvaatorijoonel toimetame. Sama päeva õhtul saime halva uudise osaliseks, nimelt emal keelati tervisliku seisundi tõttu lennureisile tulla. Kuna Maili on viimases kolmandikus lapseootusega, siis temagi pidi maha jääma. 
Perega Hommik Anuga saates
Võtsime pika teekonna isa Margusega kahekesi ette. Isa, optimist nagu ta on, lubas üksinda Eesti maja eest hoolitsema hakata. Nüüd on reisi algusest kümme päeva möödas ning võin kinnitada, et mees on kõik oma lubadused täitnud ja rohkemgi veel: koristab tube, ehitab maja, istutas kartuleid, peseb pesu, teeb süüa, käib poes, jne. Kasutame aegajalt ka kohalike inimeste teenuseid.
Eesti maja Keenias 2018

Maja ainuke ühene tuba, vaip on ema Riina käsitöö
Eesti maja esimene külaline peale minu ja Marguse on takistusjooksu kuningas Kaur Kivistik. Tema saabus siia huvitavate ideedega. Nimelt Kauri juhendamisel läksime kohe mööblifirmasse massaažilauda tellima, enne jõule peaks laua kätte saama. Lisaks lubas ta eestlasele kohaselt õue peale sauna ehitada, algus on igaljuhul tehtud. 
Kaur otsustas puhkepäeval suna ehitama hakata
Eesti maja Keenias lugu sai alguse eelmisel talvel, kui oli vaja leida suurele hulgale eestlastele majutuslahendus Keenias, Nyahururus. Suuresti Mukunga abiga leidsimegi ühe mõnusa majakese, ehitasime selle eurooplastele kohaseks (kanalisatsioon, veega WC, soe dušš) ning hakkasime koos perega külalisi vastu võtma. Juba esimesel aastal külastas maja 27 erinevat inimest, kellest 26 jäid ka öömajale. Tippaeg saab olema jaanuar, külaliste nimekirjas on mitmeid sportlasi, mõned maailmarändurid ning Keenia sõbrad,  sellelgi korral kohtume Eesti aukonsul Kadri Humal Ayaliga.
Välipeldikud värvis Margus eestlastele kohaseks

Maja on parem kui varem. Majaelanike privaatsusaste kasvas, kui ehitati aiaks kõrge kivimüür. Nüüd võime jalatsid rahulikult õue jätta, sest maja verandale ehitati uus katus. Teise korruse rahvas sai endale trepi koos käsipuuga. Majja on toodud uut mööblit ning köögitehnikat. 
Trepp on, käsipuu on, katusealune on!
Ootan põnevusega algavaid seiklusi Eesti majas 2018.