Mul on au esindada Eestit oma elu kuuendatel suvistel Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustel, kus viiakse ellu täis kergejõustikuprogramm. Varasemalt olen osalenud Barcelona, Helsingi, Zürichi, Berliini ja Müncheni Euroopa meistrivõistlustel. Kui esimesel kolmel võistlesin 5000 m jooksus, siis viimasel kahel maratoni distantsil. Seekord on kavas poolmaraton. Seda eelkõige olümpiamängude tõttu, sest kahte maratoni ühel suvel tippjooksjad ei saa joosta! Siiski jätavad mõned olümpialased Roomas osalemata. Näiteks Belgia maratoonar Koen Naert on öelnud, et kahte jänest korraga püüda ei saa, muidu on oht jääda mõlemast ilma.


Senise karjääri parimad tulemused pärinevad Berliinist, kui saavutasin maratoni distantsil üheksanda koha ning Münchenist kui olin individualarvestuses 11. positsioonil ja meeskonnaarvestuses 6. positsioonil. Kõrge koht on ka Zürichi päevilt, kui lõpetasin 5000 m finaaljooksus kümnendana.

Delfi intervjuu kõigi kolme jooksjaga korraga asub SIIN.

Oleme sellelgi korral väljas meeskonnaarvestuses. Loodetavasti suudame lõpetada kümne parima Euroopa riigi hulgas. Lisaks Leonid Latsepovile teeb suurvõistluse debüüdi mailerina tuntud Olavi Allase.

Helged mälestused Müncheni päevilt.

Rooma Euroopa meistrivõistluste poolmaratoni stardinimekirjas on 68 sportlast, 24 erinevast riigist.  Võistlus lubab tulla väljakutsete rohke, seda eelkõige kliima tõttu. Hetkel näitab meie stardi ajal õhutemperatuuriks 26C. Finišis lubab paar kraadi enamat!

Videokaader mõnest rajal asuvatest vaatamisväärustest asub SIIN.

Roma 2024 poolmaraton algab meeste jaoks kell 9.00, naiste jooks aga kell 9.30. Rada möödub Itaalia pealinna kõige kuulsamatest paikadest ja monumentidest.

Mida võistluselt oodata? Ikka tarka ja head sooritust. Hetkel hindan on sportlikku vormi keskpäraseks ning suudan smmu pidada paljude eurooplastega. Usun, et määravaks osutub sportlik vorm ja kliimaga toimetulek. Õnneks Eestis oli meil viimasel kahel nädalal Rooma kliima. Seega loodetavasti olen hästi aklimatiseerunud. Lisaks on meie rajaäärsel personalil aastatega kogunenud hea hulk kogemusi, kuidas kuuma ilmaga sportlasi toetada. Kliima tõttu on kasutuses nii jäävestid, nokamütsid jääkuubikutega, külm vesi ja spordijook.

Meeskonnaarvestuses soovin, et kõik mehed lõpetaksid targa ja võimetekohase jooksu!

Võistlus jälgitav ERR algusega kell 9.50 (Eesti aeg)

Raja kirjeldus asub SIIN

Final Entries asub SIIN

Veebruaris läbisin Murcia poolmaratoni ajaga 1.04.30, millega võitsin jooksu. Kaks nädalat hiljem jooksin Sevilla maratoni ajaga 2:14:50. Kevadel jõudsin võistelda ka Viini maratonis ning mitmetel tänavajooksudel Eestis, Soomes ja Lätis. Nüüd on siis järjekord Roomas, Itraalias.

 

TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!

Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:

Treener Mark Misch

Abitreener ja mänedžer Harry Lemberg

Mänedžer Charles Paanakker</