Euroopa meistrivõistlused poolmaratonis lõpetasin 40. positsioonil ajaga 65.00. Ilusad ümmargused numbrid! Meeskonnaravestuses olime suisa 10. kohal.

09.06.2024. Rooma, Itaalia. Rooma EM poolmaraton. Tiidrek Nurme. Foto Eero Vabamägi, Postimees

Individuaalset etteastet analüüsides, siis saavutasin ligilähedaselt selle, mida hetke vormi, rajaprofiili ja ilmastiku põhjal prognoosisin. Üllatavaks asjaoluks oli juhtgrupi kiire algtempo ning pisut leebem kliima kui eelnevatel päevadel kogesime. Küllap need kaks asja olid omavahel seotud. Prognoosisin algtempoks 3.02 lähedast aega. Selle lähedast kiirust suutsin hoida kuni 14 km, siis pidin tempo hoidmiseks rohkem vaeva nägema. Esimesed 18 km jooksin küllaltki üksinda, möödudes juhtgrupist mahajäänud jooksjatest. Seetõttu maksin lõivu distantsi viimastel kilomeetrirtel, kui ei suutnud tempot finišeerumiseks tõsta. Tore olnuks eesolevatele jooksjatele pisut agressiivsem lahing anda.

Ilm oli pilvine ja 25C ning 65% õhuniiskust. Sportlikku vormi hindasin keskpäraseks. Rajaprofiil kulges distantsi esimesel viiel kilomeetrill vanalinna munakividel, hiljem staadioni kõrval asuvatel tänavatel.

Kui Münchenis olime maratonis Euroopa kuuendad, siis Roomas olime kümnendad.

Meeskonnaarvestust analüüsides, siis peab ainult rahule jääma! Esiteks saavutasime selle, et kaks jooksjat kvalifitseerusid võistlustele. Teiseks saime kolmandaks liikmeks algaja poolmaratoonari Olavi Allase, kes alles jaanuaris jooksis oma elu esimese poolmaratoni. Pisut sarnane olukord oli Müncheni Euroopa meistrivõistlustel, kui maratonimeeskonna kolmandaks liikmeks osutus Kaur Kvistik. Temagi oli vaid ühe maratoni enne tiitlivõistlusi jooksnud. Meeskonna esimene eesmärk oli see, et kõik kolm jooksjat lõpetaksid. Teine eesmärk oli see, et meeskond lõpetaks esimese kümne hulgas. Mõlemad eesmärgid täitusid. Seega Eesti jooksjad on taaskod teinud Euroopa meistrivõistluste ajalugu!

Rajapersonal oli juba kogenud grupp.  Abi vajasime nii võistluseelset soojendust ellu viides, kui ka rajal olles. Võistluseelsel soojendusel kasutasime jääveste ning jahutasime pead ja nahka jääkuubikutega. Aitäh Kristel, Risto, Sirje, Marit, Maile ja Toomas. Ning loomulikult ka paljudele Eesti fännidele, kes rajaäärde kaasa elama tulid!

Eesti Rahvusringhäälingu võistlusjärgne intervjuu asub SIIN.

INDIVIDUAALARVESTUSE TULEMUSED

MEESKONDLIKUD TULEMUSED

TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!

Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:

Treener Mark Misch

Abitreener ja mänedžer Harry Lemberg

Mänedžer Charles Paanakker

Vaimulik mentor Brad Bartz ja Nick Schuetze

Massöör Peeter Nigol

Spordiarstid  Agnes Mägi ja Mihkel Mardna

Abikaasa Maili koos lastega

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/0-300x105.jpg

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2020/11/TYASK_logo_hor-1.jpg

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/Nike-300x136.png

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2020/02/Screen-Shot-2020-02-02-at-1.08.49-PM-187x300.png

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/ekjllogo-300x82.jpg