Viljandi järvejooksul olin kaasa elamas nii abikaasa Mailile kui ka treeningpartner Juliusele. Maili tegi soojendusjooksu laupäevaseks Kuressaare linnajooksuks, Julius jooksis võidu peale.
Kes vähegi teemaga kursis, siis kunagine Tallinna maratoni võitja ja pikaaegne rekordiomanik  Julius kaotas kõigest kahe sekundiga tallinlasele Leonid Latsepovile. Kuna viibisin stardi- ja finišialas kogu ürituse vältel, siis ei näinud võistlusarenguid. Hiljem kuulsin asjaosaliste käest, et Julius oli kilomeeter enne lõppu nelja sekundiga liider. Positsioonide vahetus toimus 200 m – 300 m enne lõppu.

Julius Muriuki Wahome koos jooksu ja Keenia fänni Suleviga.

Julius väitis, et ta oli võtmas küllaltki kerget võitu, kui järsku “raketina” möödus Ljonja. Kuna lõpp oli kohe sealsamas ja Leonidil noorem jalg, polnud veteranmaratoonaril mitte midagi vastu panna. Võit jäi Maarjamaale ja seda teenitult, suure publiku aplausi saatel! Sport võitis!

Ei oskagi öelda, mis teema selle Viljandi järvejooksuga on, aga mingil väga kummalisel kombel soosib see võistlusformaat eestlasi. Olen korduvalt näinud, kuidas välismaa favoriidid ei suuda realiseerida oma võimeid. Juliuse puhul ei saa öelda, et märgistamata rajatrass oli tema nõrkuseks, sest pühapäeval käis ta rada õppimas. Pigem taktikalised otsused ning liiga kõrge enesekindlus, võimalik, et alahindas vastaseid.

Viljandi järvejooksu võitja finiši video

Ma ei tea, kuidas teistega, aga pealtvaatajana sain mina küll elamuse osaliseks ning ootan põnevusega lahinguid klassi tõstnud kodumaise konkurendi Leonid Latsepoviga.
 

Õnnitlen kõiki osapooli!

 

TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!

Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:

Treener Mark Misch

Abitreener ja mänedžer Harry Lemberg

Mänedžer Charles Paanakker

Vaimulik mentor Brad Bartz ja Nick Schuetze

Massöör Peeter Nigol

Spordiarstid  Agnes Mägi ja Mihkel Mardna

Abikaasa Maili koos lastega

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/0-300x105.jpg

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2020/11/TYASK_logo_hor-1.jpg

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/Nike-300x136.png

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2020/02/Screen-Shot-2020-02-02-at-1.08.49-PM-187x300.png

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/ekjllogo-300x82.jpg