Täna Eesti Päevalehes ilmunud uudisel on tõepõhi all: alustasin ettevalmistust uueks hooajaks, mille käigus kavatsen startida ka maratonis. Kui paljude jaoks on see uudis, siis minu jaoks on sellel sügisel maratoni jooksmine mõtetes mõlkunud juba paar aastat. Paljud staadionijooksjad on sügis  – kevadperioodil võistelnud ka mararonis.
Viimase lükke idee teostamiseks andis suvine tervisehäda, mis tõmbas praktiliselt kriipsu peale suve teisel poolel olevatele võistlustele.
Esialgse plaani kohaselt soovin võistleda Frankfurdi maratonil, mis toimub 25. oktoobril. Treeningplaani aitavad koostada Harry Lemberg ja Mark Misch. Heaks uudiseks on ka see, et suvel kimbutanud tervisehäda on nüüdseks seljatatud, saan rahus treenida.
Maratoni distantsil osalemine ei tähenda hüvasti jätmist staadioniga. Järgmisel kevadel tahaks jälle naelikud jalga panna.

Usun, et olen võimeline jooksma kiiresti ning ületama Rio Olümpiamängude normatiivi nii maratonis kui ka 5000 m jooksus. Eeldused, tahe ja meeskond on olemas. Jääb üle vaid tööd teha ning toetuda taaskord oma blogi motole: “Inimsüdames on palju kavatsusi, kuid Jumala nõu saab teoks!”
 

Minu treeningpartner Mukunga jookseb tänavu maratoni Tallinnas. Pilt on tehtud treeningul enne edukat poolmaratoni debüüti 2013. aastal.

 

Meeskond:
Treener Harry Lemberg
Treener Mark Misch
Treeningpartner Ibrahim Mukunga Wachira
Abikaasa Maili
Vaimulik mentor Brad Bartz
Mänedžer Aivar Karotamm
Massöör Peeter Nigol
Spordiarst Mihkel Mardna
Spordiarst Agnes Mägi

Kõik minu sponsorid on SIIN

Kas teadsid?
Maratonidistantsi pikkus on 42,195 km
Maratoni maailmarekord on 2:02:57 (Dennis Kipruto Kimetto)
Maratoni Eesti rekord on 2:08:53 (Pavel Loskutov)
Olümpiamängude normatiiv on 2:17:00
Eesti hooaja tippmark on 2:20:22 (Roman Fosti)
Enamus maratone joostakse linnatänavatel

Eelpool mainitud Eesti Päevalehe artikkel on SIIN