Pakkisin jope kohvrisse, sisestasin telefoni kohaliku kaardi ja vajutasin nokamütsi sügavalt pähe. Uus elu on jälle alanud. Mukunga saabus Keeniasse päev hiljem, sest ta jäi lennukist maha.

Jälle need oad ja nätske liha
Keeniasse saabumine on alati justkui muinasjutumaailmasse sisenemine. Siin on kõik hoopis teistmoodi kui minu kodumaal: inimesed, loodus, liikluskorraldus, automargid, tööjaotus, ühiskonna korraldus jne. Ainuke võõras element selles keskkonnas olen mina – see kahvanägu.
Mukungaga Nyahururu vahel kõndides küsivad inimesed temalt Euroopa muljeid. Mis oli seal teistmoodi? Mukunga lausub selle peale: ”Kõik oli teistmoodi!” Ka tema käis muinasjutumaailmas!
Soovin, et oleksin Euroopas
Nägime kahte maailma kõigest ühe nädala jooksul. Ühel pühapäeval külastasime minu vanemaid, teisel Mukunga perekonda. Tema perekonna külastamine oli meil juba ammu plaanis. Pole ju jooksja mitu kuud kodumaal olnud. Pealegi on Mukunga nüüd tehtud mees, kuna ta käis Euroopas. Veel enam seetõttu, et temast on saanud rahvusvahelisel tasemel kuulsus. Kõik tahavad ju kuulda neid vägevaid muljeid välismaailmast.
Tema sugulased