Homme Eesti ajajärgi kell 14.30 võistlen Hollandis, Alphenis 20 km maanteejooksus. Sellega tähistan pikaajalise võistluspausi lõppu. Viimati võistlesin 9. september Tallinna Maratoni raames korraldatud poolmaratoni distantsil. Ühtlasi see tähendab ka ligi kolme ja poole kuu pikkuse Keenia treeninglaagri lõppu.

 

Üks väike hetk meie pikaajalisest reisist. Perega Victoria järve ääres. Suurema osa treeninglaagrist saime koos veeta.

 

Võistlus tõotab tulla eliitjooksjate hulgas tasavägine kuna kümme tugevamat meest on üsna sarnase tasemega võistlejad. Rajatrass on Hollandile iseloomulikult kiire. Ilmastikuolud on Keeniaga võrreldes jahedamad ning suureks küsimärgiks ja võistlustulemust mõjutavaks teguriks on tuul. Kui tuul on nõrk, siis lõppajad tulevad kiiremad. Eesti rekord on 1.00.22 ning kuulub aastast 1960 Lembit Virkuse nimele. Eesti rekordi ületamiseks on vaja läbida iga kilomeeter ajaga 3.01. 
Treeniningpäevi Keenias kogunes sellel korral rekordiliselt 107 päeva ning tegemist oli minu 19. treeninglaagriga selles konkreeteses riigis. Laagripäevade arv kujunes oluliselt pikemaks kui esialgu planeeritud, sest treeninglaagri järgne võistlusgraafik muutus laagri jooksul. Kui laagrit kuidagi kokku võtta, siis märksõnadena võiks kasutada Eesti maja Keenias 3rd edition, hea tervis, palju treeninguid, perekond ja tohutult uusi kogemusi Mustal Mandril ja elust enesest. Kõigest täpsemalt kunagi lähitulevikus.

 

Eliitjooksjate nimekiri Alphenis

 

Pärast 20 km võistlust planeerin võistelda Hannoveri maratonil, mis toimub 7. aprill. See on koht, kus tahaks parandada oma isiklkku rekordit, milleks on eelmise aasta Berliini Europa meistrivõistlustel joostud 2.15.16.
Kõik tippjooksuhuvilised teavad, et 2020. aasta olümpianormid maratonis on krõbedad. Ajaline norm on määratud 2.11.30. Lisaks on võimalus ka qualifitseeruda rankingu süsteemi alusel või näiteks finišeeruda top viie hulgas “Gold Label” maratonil või top kümne hulgas maailmameistrivõistlustel või “World Marathon Major” maratonil. Minu arvamus sellest on lühike – kõik on võimalik sellele, kes usub! Kas normid jäävad selliseks? Ei tea keegi! 2016. aasta Rio olümpianorme muudeti lausa paaril korral.
Alphen 20 km võistluse veebilehekülg asub
Tänan kõiki kaasaelajaid sellel suurepärasel teekonnal.
Thank you all who have been supporting me trough out this adventure.
Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:
Here I bring out some names and sponsors:
Treener (coach) Mark Misch
Abitreener ja mänedžer (coach and manager) Harry Lemberg
Mänedžer (manager) Charles Paanakker
Vaimulik mentor (spiritual mentor) Brad Bartz
Massöör (masseur) Peeter Nigol
Spordiarstid  (sports doctors) Agnes Mägi,  Nadezhda Ignatjeva ja Mihkel Mardna
Abikaasa (wife) Maili koos lastega (children)

 

SUURTOETAJA
Head sponsor
TOETAJAD
Sponsors

Spordiklubi

http://ekjl.ee/

Spordivarustus

http://www.sportland.ee/