Homme Eesti ajajärgi kell 14.30 võistlen Hollandis, Alphenis 20 km maanteejooksus. Sellega tähistan pikaajalise võistluspausi lõppu. Viimati võistlesin 9. september Tallinna Maratoni raames korraldatud poolmaratoni distantsil. Ühtlasi see tähendab ka ligi kolme ja poole kuu pikkuse Keenia treeninglaagri lõppu.

 

Üks väike hetk meie pikaajalisest reisist. Perega Victoria järve ääres. Suurema osa treeninglaagrist saime koos veeta.

 

Võistlus tõotab tulla eliitjooksjate hulgas tasavägine kuna kümme tugevamat meest on üsna sarnase tasemega võistlejad. Rajatrass on Hollandile iseloomulikult kiire. Ilmastikuolud on Keeniaga võrreldes jahedamad ning suureks küsimärgiks ja võistlustulemust mõjutavaks teguriks on tuul. Kui tuul on nõrk, siis lõppajad tulevad kiiremad. Eesti rekord on 1.00.22 ning kuulub aastast 1960 Lembit Virkuse nimele. Eesti rekordi ületamiseks on vaja läbida iga kilomeeter ajaga 3.01. 
Treeniningpäevi Keenias kogunes sellel korral rekordiliselt 107 päeva ning tegemist oli minu 19. treeninglaagriga selles konkreeteses riigis. Laagripäevade arv kujunes oluliselt pikemaks kui esialgu planeeritud, sest treeninglaagri järgne võistlusgraafik muutus laagri jooksul. Kui laagrit kuidagi kokku võtta, siis märksõnadena võiks kasutada Eesti maja Keenias 3rd edition, hea tervis, palju treeninguid, perekond ja tohutult uusi kogemusi Mustal Mandril ja elust enesest. Kõigest täpsemalt kunagi lähitulevikus.

 

</