Kaks päeva pärast 5 nädalast Colorado Springsi treeninglaagrit asun taaskord võistlustulle Eesti kergejõustiku meistrivõistluste 5000 m jooksus. Aastate jooksul olen võitnud seda võistlust kuuel korral. Tänases jooksus näen oma põhilisteks konkurentideks maratoonar Roman Fostit ja värsket 1500 m meistrit Allar Lampi. Julgen arvata, et tegemist tuleb äärmiselt põneva võistlusega.
On my second day in Estonia I was attending to Taavet’s and Veronika’s wedding. They were the ones who got engaged in Kenya, Nyahururu while Estonian people had a training camp over there.
Teisel Eestisse saabunud päeval õnnestus mul tunnistajaks olla Taaveti ja Veronika pulmas. Nemad olid need, kes kihlusid sellel talvel eestlaste treeningpaigas Keenias, Nyahururus.
Minu jaoks on selle võistluse üks eesmärkideks valmistuda Euroopa meistrivõistluste maratoniks, mis toimub 12. august Berliinis. Tänase mõõduvõtu üheks raskendavaks tingimusteks on ülipalav ilm ning vigastuse vältimiseks kasutan maratoni võistlusjalatseid, millega on staadionil raskem joosta.
Hetkel taastun veel 9 tunnisest ajavahest ning kohanen kõrgema õhuniiskusega Eestimaa kliimaga. Colorados oli küll palav, kuid õhuniiskus oli oluliselt madalam. Lisaks istub organismis esmaspäeval treeningul joostud maraton.Võimalik, et ekstreemseid tingimusi on oodata ka Berliini maratonil, mille start antakse kell 10 hommikul.
Suures plaanis olen rõõmus, et saan taaskord perega koos olla ning täita pereisale omaseid kohustusi.
This picture was taken after the last year’s 5000m Estonian National Championships finish. Eelmise aasta EMV 5000 m jooksu järgne pilt. Foto: Tairo Lutter
Start antakse 18.05 Tallinna Kadrioru staadionil.