Tuntud toidulisandite firma reklaamis Keenia väikekülas Itenis oma tooteid. Külas, kus on üle 3000 sportlase, peaks ju turgu jaguma.  Toodete esitluse lõpuosas oli osalejatel võimalus küsida küsimusi. Rahvahulgast küsiti: „Kas sellepärast valged inimesed nii aeglasti jooksevadki, et nad kõiksugu toidulisandeid tarbivad?“

Banaanid kasvavad peas? Pildil Liina Luik koos keenlannaga
Kas pole mitte tark küsimus?

Keenia jooksjate üks edusaladus on täisväärtuslik toitumine. Tänu ekvatoriaalsele kliimale kasvab orgaaniline toit peaaegu iga Keenia jooksja koduõuel. Kohalik rahvas on toitumisest väga teadlik. Nad teavad täpselt,milline kana on orgaaniliselt kasvatatud, milline mitte. Millist toitu süüa õhtul, millist hommikul ja lõunal. Teavad,millist toitu süüa erinevate haiguste korral. Seda kõike praktiliste elukogemuste ja vanematelt päritud teadmiste põhjal.

Ugali, Keenia rahvustoit on valmistatud maisijahust ja veest
Githeri, Keenia rahvustoit koos liha ja köögiviljadega

Jah, tegemist oli targa küsimusega. Ei asenda ju ükski toidulisand täisväärtuslikku toitumist. Küllaga ei saa salata toidulisandite kasulikku toimet. Võibolla selle eitamine on ka põhjuseks,miks paljud Keenia tippjooksjad nii ebastabiilsed on. Rasket füüsilist koormust tegevad inimesed vajavad suuremas koguses vitamiine ja mineraale, mida ei ole alati võimalik ainult tavapärasest toidust kätte saada.

Meie köögilaud Keenia treeninglaagris

Minu jaoks on lubatud toidulisandid alati sportimisega käsikäes käinud. Toidulisandi valimisel pööran tähelepanu eelkõige toote kvaliteedile ja koostisele. Viimased kaks aastat olen kasutanud firma Lamberts toidulisandeid.

http://kmpharma.eu/

 

Milliseid toidulisandeid kasutavad kestvussportlased?