Osalesin eile Itaalias 5000m jooksus. Saavutasin tugevas konkurentsis 9. koha. Sündis uus hooaja tippmark 13.42.09. Üldpildis olen jooksu tulemusega rahul, kuid tempotegemise tõttu jäi varu vähemalt 5 sekundit.
Olen terve augusti kuu tugevasti treeninud, et osaleda sellel võistlusel. Eestis oli kell 23.00 kui ma jooksu lõpetasin. Seega stardijoonel tuli peale higi kuivatamise ka “unemati” silmast pühkida. Jooksu koosseis oli rahvusvaheline ja üles ehitatud kohalikule jooksjale Daniele Meuccile.
Minu võistluse peamine eesmärk oli lõpetada staadionihooaeg positiivse enesetundega.
5000m jooksus peavad esimesed kolm kilomeetrit tulema suhteliselt lihtsalt, vastasel juhul käib jooksutempo üle jõu ja võistlus lõppeb halvasti. Minu esimese kolme kilomeetri vaheaeg oli 8.13. Võitlsesin kõvasti, et mitte kiiremini joosta. Seetõttu lasin eest ära joosta grupi tugevamaid jooksjaid. Kahjuks jäin seetõttu aeglasema grupi tempotegijaks. 5000m jooksu kõige raskem osa on viimased 2000m. Seega jooksu kõige raskemal osal pidin olema ise tempotegija. Võitlesin kuni viimase ringini suhteliselt üksinda, sest tagant poolt ei tundnud keegi huvi parema aja  saavutamiseks. Viimasel ringil mõõdusid minust üks marokolane ja üks itaallane, punnisin neile järgi kogu jõuga ja püüdsin mõõdudagi, kuid kahjuks jäid mõlemad napilt ette.