Minu elu esimese maratoni ettevalmistus algas aastal 2003, kui alustasin regulaarsete jooksutreeningutega. Sellest ajast on iga joostud kilomeeter arvel, varem võistlesin lühematel jooksudistantsidel.

 

Valencias võistleb ka klubikaaslane Lily Luik. Tema tuntuse tõttu tuli Eestisse koguni Hispaania telekanal Movistar võttegrupp. Lõpetasime parasjagu pika treeningu, mida saatis videomeeskond ja treener Harry.

Täna hommikul küsis Eesti keskmaajooksu talent Andi Noot, kas olen üldse nii palju kunagi treeninud, kui sellel sügisel? Igati põhjendatud küsimus, sest maratonidistants on pikk (42.195 m), seetõttu peavad ka treeningmahud suuremad olema. Sooritasin mitu treeningut, mille maht ulatus 34 ja + kilomeetrit. Kahel korral sain kätte ka 40 kilomeetrit. Tänaseks mu jalad teavad täpselt, mida tähendab pikamaajooks asfaldil.

Treeningute põhjal võib prognoosida nii ühte kui teist tulemust, kuid tean, et maraton on kõige ettearvamatum jooksudistants olümpiamängude programmis. 

Imestan siiani, kui kõva turundus on suurtel maratonijooksudel. Hoopis teine maailm, kui staadionivõistlustel. Movistar võttegrupp sügiseses Eestis.

 

Minu nõuandja ja Colorado ülikooli treener Mark Misch rääkis neljast asjast, mis määravad maratonijooksu tulemuse: A) Ilm, B) Rajatrass, C) Tempovalik, D) Vedeliku ja energiatar