Maratoonarid esimesel ringil. Foto: Bjorn Paree
Budapestis jooksin keerulises ilmastikuoludes elu kiirema MMi ja OMi maratoni, ajaga 2.15.42. Sellega kaasnes 85 mehelises konkurentsis 31. koht. Pole paha! Eesmärgid olid pisut kõrgemad kuna nii MMil kui OMil olen jooksnud 26. positsioonile. Iga jooks on omanäoline, seega tuleb tänuga tulemus vastu võtta.
Olgugi, et rajal oli 85 meest, jooksin enamus distantsist üksinda. See on tiitlivõistluste valu ja võlu. Foto: Bjorn Paree
Budapesti maratoniäärne melu oli esmaklassiline, tiitlivõistluste vääriline. Rajaääres oli rohkelt publikut, kelle seas ka sadu eestlasi nii lippude kui viledega. Korraldaja oli publikule rõõmuks koondnaud muusikat raja eripaigus ning haruldasel kombel isegi lavatantsijaid. Vahepeal kõlas suisa klassikaline muusika, justkui lõpp oleks käes.
Täiuslik sooritus! Hassan Chandi lõpetas jooksu seitsmendana. Poolel maal oli mehe positsioon 42.
Foto: Tairo Lutter
Võistlus toimus neljal kümne kilomeetrisel ringil. Rajatrass oli keskpärase raskusastmega. Olgugi, et stardi ja finišialas olid pikad sirged, olid väljakutseks silla ületamine ning Buda kindluse tunnel. Kui Doonaud ületasime kaheksal korral, siis tunnelit läbisime neljal korral.
Ainuke mees, keda sellest grupist kätte ei saanud oli sakslane Johannes, kes lõpetas 26. kohal.
Foto: Bjorn Paree
Eeldasime, et kliima on pisut soodsam, seega ei pööranud aklimatiseerumisele ülemäära tähelepanu. Võistlusprotokoll näitab, et stardis oli õhtutemperatuur 23 kraadi ning finišis 28 kraadi. Iga pooltunniga oli õhutemperatuur kraad kõrgem. Hiljem selgus et tegemist oligi Budapesti aasta palavaima päevaga. Kliima väljakutsete kohta kõnetab ka katkestajate arv, milleks oli 24 jooksjat.
Katkestajate hulgas oli ka jooksu üks favoriite Abdi Nageeye.
Foto: Bjorn Paree
Enne võistlust leppisime treener Markiga kokku, et hoiame tempot 3.08 – 3.12 vahel. See tähendas aeglasemat algust, kui mitmed teised eesgrupis arendasid. Seega võistlus algas sarnases taktis nagu paljud minu varasemad tiitlivõistlused. Poolel maal puudus lisakäik, mida aegalsema alguse korral eeldasin omavat. Kolmandal ringil lõpetasin vaheaegade vaatamise ning jooksin enestunde pealt. See oli õige otsus kuna jõudu jagus lõpuni, kahjuks küll tempo languse hinnaga.
Tänan südamest ka rajapersonali, kelleks olid Kristel, Maile, Marit ja Mark.
Kuhu paigutada see maraton tiitlivõistluste karjääris? Seitsme tiitlivõistluse kogemusi omavahel võrreldes paigutaksin selle Tokyo, Müncheni, Beriliini järele neljandale positsioonile. Dohaga küllaltki samaväärne sooritus. Seljataha jääb kindlalt London ja Rio.
TULEMUSED
ERRi võistlusjärgne intevjuu
TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!
Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:
Treener Mark Misch
Abitreener ja mänedžer Harry Lemberg
Mänedžer Charles Paanakker
Vaimulik mentor Brad Bartz ja Nick Schuetze
Massöör Peeter Nigol
Spordiarstid Agnes Mägi ja Mihkel Mardna
Abikaasa Maili koos lastega