Pühapäeval, 9. detsembril toimusid Ungaris Budapestis krossijooksu Euroopa meistrivõistlused.
Eesti koondis
Lõpetasin 10 km võistluse 84 lõpetanu seas 28. kohaga. Kaotus võitjale oli 1 minutit ja 6 sekundit. Kuna tegemist oli Keenia treeninglaagri kontrollvõistlusega ning selleks eraldi ettevalmistust ei teinud, siis jäin saavutatud tulemusega igati rahule.
See oli äärmiselt  põnev võistlus kuna külma oli tuule käes kuni -10 kraadi ning lund ligikaudu 20 mm. Enamuse jooksjate jaoks oli sellises kliimas võitlemine esmakordne kogemus. Keegi ei osandu arvata, kuidas keha reageerib niisugustes ilmastikutingimustes.
Enne võistlustulle asumist olid võistlejad sportlaste telgis. Seal määriti jalgu salviga, valiti sobiv riietus, keerati naelu võistlusjalatsitesse, peeti motivatsioonikõnesid, venitati lihaseid jpm.
Üllatav oli see, et paljud osalejad jooksid lühikese dressiga. Ainukesed, kes pikkade liibuvate pükstega võistlesid, olid Eestlased, Rootslased ja Soomlased. Põhjamaalased panid oma elukogemused maksma. Kui on külm, siis tuleb riidesse panna!
Eesti koondise võistlusdress

Kõige meeldejäävaim moment oli 5 minutit enne starti, kui jooksjatel paluti soojendusdress ära võtta. Kohe kui üleriided olid eemaldatud, hakkasid kõik jooksjad siplema – kes vehkis kätega, kes vehkis jalgadega, mitmed häälitsesid ja karjusid. Seda kõike ainult külma ilma tõttu.