Vaata – see on ohtlik!
Seitsme Keenia treeninglaagri jooksul on juhtunud nii mõndagi. Kuid ükski õnnetus ei ole põhjustanud pikaajalisi tagajärgi. Toon välja kaheksa tervisele ja elule kõige ohtlikumat asja, mis minuga ja minu sõpradega juhtunud on.
Matatu

Peaaegu ainuke maapealne ühsikondlik transport on “matatu”. Enamasti Toyota ja Nissan väikebussid. Neid on kahte tüüpi. Üks on 9 kohaline ja teine 14 kohaline. Sageli on need ülerahvastatud. Võib leida ka matatu, milles viibib 25 inimest. Suur osa on tehniliselt halvas seisukorras ning bussijuhid hoolimatud. Seetõttu on õnnetusi iga päev ning hukkunuid peaaegu alati. Möödunud nädal oleksime peaaegu ise ühe avarii üle elanud kui meie matatu üritas mõõduda teisest matatust. Ühtäkki oli vastasuunavöönd hõivatud. Õnneks libisesime külgees, pidurid põhjas, kahe auto vahelt läbi.
Tolm
Asume ekvaatoril, päike on iga päev seniidis. Aastaajad jagunevad kuivaks perioodiks ja vihmaperioodiks. Kuiv periood on samal ajal kui Eestimaal on talv. Päikese käes on alati tore treenida, kuid kuivusega kaasneb üks väga ebameeldiv asjaolu – tolm. Siinsed teed on saviliiv kattega. Isegi käies on tolmupilv seljataga. Rääkimata autodest. Jooksma minnes tuleb hoolikalt valida teid, kus joosta. Liiklustihedal teel saab kopsukahjustuse! Tolmu tõttu on mitmel kohalikul jooksjal hingamisteede kahjustused.
Politsei