Võtsin mõõtu Mukungaga Paide-Türi rahvajooksul. Lootsin temaga vähemalt viimase kolmandikuni koos joosta, kuid kahjuks pidin juba stardis leppima üksinda jooksmisega. Põhjus oli lihtne – Mukunga läks püüdma Kumakese vahefinišit, mis asus 250 m kaugusel stardijoonest. Selleks oli vaja sprintida teistest jooskjatest ette. Nii ta läks ja sinna ta ka jäi. Poiss saab vähemalt terve aasta Kumakese ristsõnu lahendada. Loodan, et õnnestub. 🙂
Hetk enne starti, Mukunga unistab võidust.
Lily Luik oli naistest teine. FOTO: Taavo Vellend
Võistluseelsel päeval lajatas Mukunga Handymani reklaamlehe lauale ja lausus: “Ma tahan mootorsaagi osta!” Mina aga vastu: “Milleks see vajalik on?” Mukunga põhjendas: “Sellega on võimalik Keenias raha teenida, mootorsaega saab palke laudadeks teha.” Tema jutt vastab tõele, olen oma silmaga näinud, kuidas kohalikud kõveraid laudu eukalüptist välja saevad. Saekaater on Keenias harv nähtus.
Mukunga ja Jekaterina Patjuk.
Juba Kirna tõusul oli Mukunga ostumure lahendatud. Seal asus Paide-Türi rahvajooksu teine vahefiniš, mille võitja sai auhinnaks trimmeri. Peale lühikesi läbirääkimisi võistluskorraldajaga saime kokkuleppele, et trimmer vahetatakse loodetavasti välja mootorsaeks. Mukunga ei osanud hämmingus muud öelda kui vaid: ”Tänu olgu Jumalale!” Lisaksin omalt poolt: aitäh Paide-Türi rahvajooksu korraldajatele ning Timeks tehnikapoele, kes selle auhinna olid välja pannud. Loodan, et ta saab kvaliteetse tööriista ja keenialased sellega kogemata jalgu maha ei lõika.
Mukunga Kirna tõusul, mina taga sinises, Fosti kollases
Jooksuvõistlus oli väga hästi korraldatud. Kohalik raadiojaam Kuma tegi oma kuulajatele otseülekande võistluskäigust. Türil oli finišipaigas suur ekraan, kus oli võimalik jooksukulgu jälgida. Üritusel osales ligi 3000 inimest.
Mukungal jäi 13,6 km pikkuse distantsi rajarekordist 12 sekundit puudu, mina lõpetasin teisena. Kaotust Mukungale kogunes 42 sekundit. Kolmandaks tuli Roman Fosti, kes kaotas minule 31 sekundit.
Ebainimliku saavutusega said hakkama inimesed, kes jooksid nii Paide-Türi rahvajooksul kui ka eelneval päeval korraldatud Tartu maratonil. Üks nendest hulludest oli vanglakaplan Paul Gill.