tere

KEENIA – JOOKSJATE MAA

Jaanuaris ja veebruaris 2014 viibis minuga Keenia treeninglaagris filmigrupp. Võttegrupi eesmärgiks oli valmistada 8 erineva sisuga lühivideot. Lühivideote sisu annab väga ehedalt edasi kohalikku jooksukultuuri, jooksjate kujunemislugu, loodust, toitumisharjumusi, eestlaste muljeid jpm.

“Mulle meeldib Keenias, see on minu teine kodu.”

– Tiidrek Nurme

Miks on keenialased parimad jooksjad?

Esimest korda kohtusin uusmeremaalaste Jake ja Zane Robertsoniga kaksteist aastat tagasi Eestis võistlustel. Siis olid nad veel noored ja algajad jooksjad. Ühel oli varvas tossu seest väljas, teine kergelt vigastatud. Seitsmeteistaastased poisid olid teinud enneolematu sammu ja kolinud omapäi spordi tõttu Keeniasse. Nüüd on nad aga maailmatasemel jooksjad, kellele on raske vastast leida. Järgnevas videos toovad Robertsonid välja seitse põhjust, miks keenialased on maailma parimad jooksjad.


Keenia lapsed

Keenia rahvaarv kasvab igal aastal vähemalt 2,5 %. Lapsi on seal väga palju. Hoolimata kehvadest elustingimustest on lapsed rõõmsameelsed ning aktiivsed. Järgmine video räägib Keenia lastest. Keeleoskus pole vajalik!

Eesti jooksjad Keenias

Keeniast on kujunenud rahvusvaheline jooksjate treeningkeskus. Ka Eesti parimad   pikamaajooksjad on valinud oma talviseks treeningpaigaks Keenia. Järgmises videos jagavad eestlased muljeid Keenia treeningtingimuste kohta.