Viibin hetkel Saksamaal Düsseldorfis. Täna on plaanis joosta siin peetavatel sisehalli võistlustel 5000m jooks. See võistlus oli juba ammu meil plaanides. Vaatasime treeneriga ehmatusega startlisti, et ma olen ainus valge mees keenialaste ja etiooplaste hulgas. Eile tehti mulle selgeks, et plaan on purustada kogu selle Aafrika väehulgaga maailmarekord sisetngimustes. 3000m vaheaeg pidavat tulema 7.40, mis on 9 sekundit kiirem kui Eesti 3000m rekord. Mida mina siin teen? Jooksen oma jooksu, annan sealt kus mul anda on ning ei enamat ega vähemat. Eesti rekord sisetingimustes on 13.54. Teoreetiliselt suudan selle ületada.

28. jaanuar tegin esimese sisehalli stardi Prantsusmaal. Jooksin 3000m ajaga 8.00.26, mis on Eesti kõigiaegade kolmas tulemus, olen ise vaid kaks korda kiiremini jooksnud. Start oli pisut kiire, sellega rikkusin võimalused saavutamaks Eesti rekordi.
Häirivaks asjaoluks ettevalmistusel on põetud haigused. Olin esmaspäeval ja teisipäeval järjekordselt viiruses. Õnneks sain reisipäevaks terveks. Sama õnnetus juhtus ka enne esimest starti Prantsusmaal.
Juba 3h pärast olen stardijoonel…