Keenia 36.5 miljonilisest elanikkonnast väidavad rohkem kui 75 % inimesi, et nad on kristlased. Kristlaste pühakiri Piibel ütleb, et seitsmes päev on hingamispäev. Seetõttu on pühapäev enamasti täielik puhkepäev. Enamus Keenia jooksjate treeningsüsteemides on alati arvestatud pühapäevase puhkepäevaga. Tark tegu, sest peale meie vaimu, vajab ka keha puhkust.
Pühapäeviti on lausa ebameeldiv jooksma minna, sest igalpool kostab muusikat ja laulu ning jutlusi. Minule on see kui etteheide. Kogu maa puhkab ja sina rügad tööd teha?
Treener Harry on ka minu treeningplaanidesse pühapäevaseid kergeid päevi lisanud. Seetõttu sain hommikul osaleda ühel inglise keelsel kirikuteenistusel “African Inland” kirikus. Peale huvitavat teenistust jalutasin Iteni külavahel ringi ja püüdsin selgusele jõuda mitu kirikut on Itenis. Leidsin 800m raadiuses 9 kirikut. Väidetavalt pidi neid olema üle kümne, väsisin enne ära kui kõik ülesse leidsin.
Kirikupäev on alati väga pidulik, riietutakse parimate rõivastega. Pildil on väike printsess.
Tullakse kogu perega.
Pildil on kirik, mille teenistusel ma osalesin.
Hiljem külastasin St.Patric katoliku kirikut.
Pärast katoliku kiriku teenistust on kogu Iten rahvast täis. VIDEOKLIPP!
Piirkonna kõige lärmakam kogudus. Kuulake VIDEOKLIPPI!
Koguduse hooneid on erinevaid, kuid Jumal on seesama.
Ei häiri kruusahunnikud ega ehitustööd – jumalateenistus peab saama läbiviidud.
Politseinikel on täiesti oma kogudus.
Mitmed keenialased imestavad, et miks eurooplased muutuvad üha külmemaks usu vastu. Olen selle küsimuse üle ennastki arutlemas leidnud.
Üks põhjus on eurooplaste heaolu. Toidu jaoks raha jätkub, tervishoid on kõrgel tasemel, haridustase on hea – tundub, et elame turvalises maailmas. Saame iseendaga hakkama. Milleks on meil vaja loota kellegi peale, keda me oma meeltega ei taju?
Aafriklased on aru saanud, et kõik ei ole nende endi kätes. Enamus aafriklasi peavad esmalt võitlema oma toidulaua eest. Küll Jumal tervist hoiab! Kui toidulauast raha üle jääb, siis paneme lapsed kooli. Küll Jumal meie eest hoolt kannab.
Ehk on niisugune ellusuhtumine Keenia jooksuspordi üks edu saladus?