Minu teekond sportlasena

Minu esimene kokkupuude spordiga oli nelja-aastaselt, kui ma osalesin ema innustusel kodulinnas Kuressaares lastejooksudel. Peagi sain  võidurõõmu tunda. Maakonnalehest oma nime lugemine, tunnustus, auhinnad ja ema soovitused tõid mind ikka ja jälle Saaremaal toimunud jooksuvõistlustele tagasi. Regulaarsete jooksutreeningutega hakkasin tegelema alles 17. aastaselt. Enne seda jõudsin aastate jooksul osaleda mitmetel erinevatel treeningutel nagu: peotants, võrkpall, rahvatants, maadlus, raske- ja kergejõustik.

Tiidrek_Nurme_sportlane_diplom

Diplom aastast 1990

Tiidrek_Nurme_sportlane_esimene_tiitel

Esimene Eesti MV tiitel 3000m jooksus 2004. aastal (foto: erakogu)

Jooksutreeningute juurde jõudmine aastal 2003 oli mulle suureks üllatuseks, sest arvasin, et et olen oma kopsud ära suitsetanud ning minu loomulik talent on teismeea keerdkäikudega minetatud. Eksisin! Kõik sai alguse kooli metsast, kui võitsin ilma ühegi treeninguta 1000 m jooksu suurepärase ajaga 2.54. See viis mind omakorda maakonna koolinoorte kevadkrossile, mille võitsin. See lisas indu ja andis usku oma võimetesse.

Tiidrek_Nurme_sportlane_Pekingi_olumpia

Peking 2008 olümpia 1500m eeljooks (foto: Raigo Pajula)

Tiidrek_Nurme_sportlane_miilirekord

Eesti miilirekord 2011 (foto: Arno Mikk)

Kooliõpetaja ja treener Endel Tustit ennustas mulle suurt tulevikku. Tal oli õigus! Kõigest mõne kuise treeninguga suutsin Eesti noorte meistrivõistlustel läbida 800 m jooksu ajaga 1.57.83. Kõigest ühe aastaga sai minust Eesti meister. Kõigest viie aastaga purustasin Eesti kauaaegse 1500 m rekordi ning võistlesin Pekingi Olümpiamängude 1500 m eeljooksus.

Tiidrek_Nurme_sportlane_2014

Euroopa võistkondlike MV esiliiga 5000 m jooks 2014 (foto: Mati Lohu)