Patt oleks kaotushirmus koju jääda. Nii mõtlesin enne laupäeval toimunud 1500 m Eesti meistrivõistlusi. Füüsiline vorm on olnud tervislikel põhjustel madalseisus viimased kuu aega, konkurendid aga suurepärases hoos. 
1500 m esikolmik, selja taga Andi koduvalla (Torgu) lipp. (Foto: Marko Mumm)

 

Jooks kujunes taktikaliseks, igaüks võistles iseenda eestSarnaselt eelmise aastaga jäi lõpplahendus viimase 250 m peale. Tahtnuks varem spurtida, kuid tagasirge tuul hirmutas ära. Tagakurvis olime Andiga veel kõrvuti, kuid viimast käiku mul võtta polnud. Andi jooksis võidule ja Allar möödus minust pisut enne lõpujoont. Viimase 200 m aeg oli 25–26 sekundit. Asjatundjad teavad rääkida, et nii aeglase jooksu puhul suudavad kõik vähegi tasemel keskmaajooksjad nii kiiret lõppu teha. Sellele viitab ka asjaolu, et esimesed viis meest lõpetasid 2.35 sekundi sees, olgugi, et isiklikud rekordid on väga erinevad.

 

1500 m lõpujoonel. (Foto: Marko Mumm)
Pronks nukraks ei teinud – tahtsin võita, kuid olin valmis ka kaotama. 
Ajalooline esimene pronksmedal Eesti meistrivõistlustelt. Täitsa ilus on!
Endel Pärn on juhendanud meid kõiki. Mind ja Allarit karjääri algusaegadel, Andit täna. Aitäh! (Foto: Tanel Meos)
5000 m jooksus ei tahtnud samu vigu korrata, mille tegin eelmisel aastal, kui kaotasin valede taktikaliste valikute tõttu maratoonar Roman Fostile. Seekord võtsin mõõduka tempo juba distantsi alguse osas üles, samal ajal hoidsin keha tugevaks lõpuspurdiks. Kolm meest eraldusid suuremast grupist ning lõpus positsiooni muutusi ei toimunud. Pealtvaatajale väga igav jooks, kahjuks! Viimase ringi vaheaeg oli 55 sekundit, viimase 300 m vaheaeg 40 sekundit.
 
Tänan Jumalat nii võidu kui kaotuse eest! (Foto: Marko Mumm)

 

5000 m esikolmik. (Foto: Marko Mumm)

 

Kurb oleks elu ilma sõpradeta. Heinariga olime koos ka jooksurajal (vasakul).
Need naelikud on jooksnud staadionil üle 200 km, näinud nii isiklikke kui ka riigi rekordeid. “Issi, sul on varvas väljas,” hüüdis poeg Jakob. Head olid!

Staadionihooaeg on selleks aastaks läbi, tulevikuplaanidest annan teada lähinädalatel.

Võistlusjärgne Intervjuu ETV-le