USA, vol 2
 
Klienditeendindus on USAs kõrgelt arenenud – klient on kuningas. Poes on alati võimalik toodetelt allahindlust küsida ning kaup, põhjendusi jagamata, ühe kuu vältel, poodi tagasi tuua. Olen kuulnud, et idaeurooplastest turistid ning sisserändajad tunnevad ennast siin üsna mugavalt – kasutavad “süsteemi” ära.
Kaubandus on jätnud USA ühiskonnast üsna paindliku mulje, kuid asjaajamises on siinne elu üsna jäik. Süsteemi väliselt midagi muutma hakata, tundub olevat võimatu.
Pidin täna võistlema Stanfordi ülikooli linnas Palo Alto. Registreerisin ennast õigeaegselt võistlusele, maksin osalustasu ning minu tulemused vastasid ettenähtud kriteeriumitele. Kuid kummalisel kombel jäin esialgsest võistlejate nimekirjast välja. Nädala alguses said korraldajad tehtud veast teada, kuid väidetavalt polnud võimalik stardinimekirja enam muuta. 
 
Tähistasin ära jäänud võistlust korraliku treeninguga Colorados – ilm oli ilus ning tuju hea.

Jään põnevusega ootama oma järgmist võistlust, mis toimub Colorado väikelinnas Golden. Seal osalen 1500 m jooksus. Eesmärk on taaskord koguda kiirusvastupidavust suviseks võistlushooajaks. Ürituse ajakava on SIIN. Olgu õeldud, et treeningkaaslane Allar Lamp on terve ning osaleb sellel samal võistlusel, 800 m distantsil.
 
Treeninglaagri esimesed kaks nädalat oleme veetnud Colorado väikelinnas Niwot. Niwot asub kõigest 10 kilomeetri kaugusel sportdilembelisest linnast Boulder. Seal on treenimas käinud ka näiteks triatleet Marko Albert. Sain mõne päeva eest massaaži mehe käest, kes on ka Marko lihaste eest hoolt kandnud.
Tartaankattega staadion Niwotis
Colorado omapära on piirkonna mägisus

Ameeriklased armastavad kõvakattega teid
Mulle meeldib kruusateel joosta – õnneks on ka neid